10.11.2021 Mars konjunkce Merkur ve ŠTÍRU 13:43

11.11.2021

Každá konjunkce znamená, je okamžikem zrození nové energie a nejlépe se jejímu prožívání přibližuje pocit, který máme v přesném okamžiku jejího završení. 

7° Štír 23': POTÁPĚČI V PODMOŘSKÝCH HLUBINÁCH

Touha prozkoumat skryté hlubiny všech prožitků a pátrat po prvotních příčinách.

Tento symbol se v podstatě vztahuje k hlubinné psychologii - k vyrovnání se s kolektivním Nevědomím a jeho obsahem. Tento typ dobrodružného zkoumání hlubin se zásadně liší od předešlého, symbolizovaného zlatou horečkou, neboť se může odehrávat uvnitř jedince, bez vztahu ke kolektivním hodnotám. Symbolicky se vztahuje k zápasu o "pod-chopení" - o to, co leží pod povrchovými vlnami 

každodenního života. Zápas to může být velmi nebezpečný. Vyžaduje silnou vůli a dobré dýchání - tj. vysoký stupeň duchovní síly. Obvykle podněcuje aktivní síly skryté v hloubkách nevědomí.

Kontrast mezi "potápěči do mořských hlubin" a "zlatokopy" je významný. Zajímavým způsobem pojednává protiklad mezi prvním a druhým bodem této pětičetné sekvence. Vnitřní zápas je tu v protikladu k vnějškovému hledání velkého společenského symbolu, zlata. Tento symbol může vést k ROZPOZNÁNÍ HLOUBKY pravých kořenů vědomí.


Mars v konjunkci s Merkurem je zároveň součástí T-kvadratury se Saturnem ve Vodnáři na jejím vrcholu a v opozici na retrográdního Urana pohybujícího se znamením Býka.

Mars v horoskopu symbolizuje naši schopnost aktivity, sebeprosazení se a sebeléčby. V konjunkci s Merkurem ve Štíru se tato schopnost prosazení našich potřeb spouští. Mars je spoluvládcem ve znamení Štíra, který nás spojuje s naší psychologickou hlubinou a se vším, co je v nás projevené i skryté, co jsme ještě nedokázali uvézt do našeho vědomí. Díky Merkuru se před námi otevírá škála nových do této doby skrytých informací o podstatě fungování buněk, těla, mysli, celkově smyslu lidského života a jeho historie na zemi. V opozici na Urana v Býku je aktivována osa energie, životní síla čistící vše, co brání evolučnímu procesu ve vesmíru a v životě lidstva. 

Probíhá proces čištění naší minulosti. Probouzení vlastní individuální cesty.

O tématu kvadratury mezi Saturnem a Uranem se můžete dočíst zde:  Saturn kvadratura Uran

Tato konjunkce v nás aktivuje nutkavým způsobem nutnost začít vnímat, jak používáme naši mysl. Destruktivně na základě všemožných závislostí a na ně napojených pocitů bezmoci s přesvědčením, že jiná cesta neexistuje nebo konstruktivně s vědomím, že změna v životě otevírá nové možnosti a schopnost sebevyléčení například cestou práce s energií a dalšími přírodními technikami, nebo prosazením vlastní schopnosti kreativity.?

Ohnivý Mars, naše vitální síla potřebuje pohyb, prožívání radosti z něho a především osobní svobodu.

Poslání této důležité konjunkce budeme zpracovávat do 15.4.2022, kdy se dostane Mars do konjunkce se Saturnem stále tranzitujícím znamením Vodnáře. Během tohoto procesu se budeme učit měnit naše zastaralé a nefunkční myšlenkové koncepty.

Přeji vám hodně radosti a štěstí v tomto spontánním procesu sebeléčení a čištění závislostí na vnějším světě a na blokujících zkušenostech z vaší minulosti, prenatálu a dětství na v procesu přijímání vlastních emočních potřeb.