25.11./29.12.2023 REIKI I. seznámení se symboly a iniciace

30.10.2023

25.11.2023 10:00 - 18:00 kurz je naplněn

29.12.2023 10:00 - 18:00 kurz je naplněn

Seznámení se se symboly REIKI I. a jejich iniciace.

Zahrada Komenského 207, Rychnov u Jablonce nad Nisou

Cena: 2 500,00 Kč/os/den

Pokud si do 20.11.2023 předplatíte ZDE: sleva 2 000 Kč/os/den

Reiki je prastará celostní forma léčení těla, mysli i duše na všech námi dostupných úrovních. Slovo Reiki označuje životní energii, která prostřednictvím použití symbolů a přiložených rukou proudí tam, kde je jí nejvíce potřeba. Prostřednictvím Reiki člověk může léčit sebe nebo pomáhat ostatním.

Reiki je forma alternativní medicíny, vyvinutá zřejmě v roce 1922 japonským buddhistou Dr. Mikao Usuim. Slovo Reiki vzniklo složením dvou japonských znaků, znakem Rei, překládáme jako "univerzální, všepronikající" a Ki znamená "životní energie".

Reiki není ani náboženství, ani sekta - používání symbolů je jednoduchá a přímá terapie, doplňující léčbu klasické medicíny. Princip této terapie je založen na přenášení univerzální životní energie, která je všude kolem nás pomocí rukou.

Během tohoto dne se naučíte, jak používat energii Reiki a jak umožnit univerzální životní energii, aby ve vašem životě volně proudila, také ve vztahu s jinou lidskou bytostí, se zvířetem nebo rostlinou. Bude vám předán postup, který vás účinně povede na cestě k nastolení vnitřního klidu, harmonizaci a sebeléčení. 

Když budete Reiki I. používat každý den, změní kvalitu vašeho života.

Plánované termíny kurzu REIKI I. 2024, na které se můžete přihlásit již nyní: 3.2./2.3./6.4.2023 10:00 - 18:00

Universální Reiki a její tři metody:

Universální Reiki obsahuje metody Usui, tibetské a karuna Reiki.

Adepti Reiki měli na výběr mezi třemi metodami, případně museli být zasvěceni do všech a ve všech třech stupních. To přivedlo devět mistrů Reiki na myšlenku vytvoření universální Reiki, která sjednocuje metody všech tří stupňů.

Při universální metodě jsou v každém ze tří stupňů aktivovány všechny tři metody - usui, karuna i tibetské. Během tří seminářů universální metody získáme kompletní a funkční  Reiki se specifikovanými symboly, které jsou velmi silné.

Cílem universální metody je co nejvíce kompletní a rozšířené Reiki, protože ji lidstvo potřebuje kvůli velkým změnám. I když slyšíme kritiky na universální metodu, můžeme ji bez obav praktikovat, protože je hodně rozšířená, praktická, jednoduchá a rychlá.

Máme o tom ujištění od našeho duchovního vedení, které nám stále pomáhá a je stále blízko nás, any nás chránilo pokaždé, když vysíláme Reiki a napravujeme naše eventuální chyby. To je to nejdůležitější.

Je důležité, abychom používali Reiki co nejvíce, jednali vždy s láskou a s dobrými úmysly. Tak, mimoto, že pomáháme druhým, i my rosteme stále více a zvyšujeme účinnost cesty, kterou jsme začali I. stupněm.

I. stupeň nám umožňuje léčení rukama v různých pozicích. Můžeme léčit sami sebe a jiné přítomné osoby.