25.10.2022 novoluní (11:51)

25.10.2022

Vždy existuje možnost začít znovu, na novém hodnotovém základu.

Na počátku všeho jsme my sami. Nikdo není náš nepřítel, všichni jsme jedno. Pokud jednáme násilně, je to, jakoby jsme škodili sami sobě. 


Nov čili novoluní je fáze Měsíce, kdy není přivrácená část jeho povrchu k Zemi osvětlena Sluncem. Jinými slovy je to fáze, kdy je Měsíc přikloněn k Zemi pouze neosvětlenou stranou.

V tuto dobu se Měsíc nachází mezi Zemí a Sluncem. Jeho osvětlená polokoule je v tuto dobu kompletně otočená od Země, takže z naší planety je Měsíc nyní neviditelný. Je to pravidelný čas, kdy se čistí stará energie a blokády. Vše, co nefunguje, necháváme být a nastavujeme si nové cíle. Je to velmi silný moment planetárního seskupení na obloze aktivující naše podvědomí - naše neuvědomělé emoce. Je nedílnou součástí našeho života.

V období novoluní startuje čtrnáctidenní proces, kdy se příroda, naše organismy a organismy ostatních bytostí nacházejí v tzv. pasivní fázi vývoje. Nadchází doba přijímání, čištění a aktivace léčebných procesů organismů, rekapitulace na úrovni podvědomí našich dočasných postojů, vnitřního zkvalitňování vlastních sil fyzických i psychických. 

V tomto období je dobré soustředit se na vlastní vnitřní psychické pohyby, více meditovat, kontemplovat a začít pokládat základy, které po úplňku povedou k realizaci našich plánů na jakékoli vnější úrovni. Jedná se o období, ve kterém se nedoporučuje například: nechat se operovat anebo další chirurgické zákroky na našich tělech. Organismus totiž tzv. "sbírá sílu". Teprve cca druhý - třetí den po úplňku je schopný se začít aktivně seberegenerovat, sebeléčit se.

Jedná se o dobu, která nám pomáhá se propojit sami se sebou, s potřebami našich těl a mysli bez ohledu na to, čím právě procházíme. Nyní začíná nový lunární a osobní cyklus, který přináší velké množství energie. Jedná se o úžasný čas, kdy jsme povzbuzováni k opuštění své komfortní zóny a zároveň nám pomáhá změnit svůj postoj k práci a zdraví. Připojení k těmto lunárním energiím může významně pomoci k našemu propojení s přirozenými přírodními rytmy. 


Novoluní: 2° Štír 00'

KŘEHKÁ LAHVIČKA PARFÉMU LEŽÍ ROZBITÁ A ŠÍŘÍ JEMNOU VŮNI

Nahodilost příležitostí, které člověka přimějí odtrhnout se od minulosti, stále tak palčivé ve vzpomínkách uchovávané.

Nové a hlubší uvědomování si obvykle žádá oběť, oběť něčeho, co obšťastňovalo něhou a vůní méně významnou formu života a citu. Stále se naléhavě hlásí staré pocity, a to dokonce i tehdy, když se začíná žít a prožívat nově a šířeji. Dávné vztahy jsme odložili, ale vzpomínka na jejich klíčové chvíle trvá, silná a nostalgická. 

Stupeň vypovídá o potížích s překonáváním minulosti při vystupování do nové oblasti citů. Na vzrušení z nového odpovídá vzpomínka na krásu minulosti, jíž se člověk VZDAL.  Venuše: 2° Štír 40' :

NA MALÉ VESNICI SE STAVBY NOVÉHO DOMU ÚČASTNÍ VŠICHNI SOUSEDÉ - JE TO SPOLEČENSKÁ UDÁLOST

Pocit sounáležitosti demonstrovaný společným úsilím.

V sousedském životě venkova, zejména v dobách, kdy se rozvíjel americký Západ, bývala výstavba nového domu ( či alespoň jeho hrubé stavby) přátelským kolektivním podnikem. Noví přistěhovalci nacházeli ve svých sousedech při stavbě budoucího domova přátelské pomocníky. Touto kolektivní prací se při společném podniku rozvíjel smysl pro sounáležitost a spoluúčast. Domov zůstává našim domovem, jeho stavby se však účastní celé společenství a dílo se vyznačuje vstřícností.

Cit se zde stává aktivitou. Minulost a vzpomínky na ni jsou repolarizovány expandujícím společenským vědomím. Z takové aktivity povstane nový smysl pro realitu. Klíčovým slovem je SPOLUPRÁCE.