1.1.2023 Venuše konjunkce Pluto v Kozorohu (6:01)

01.01.2023

Umění žít znamená zjistit koho a co si uvědomujete ze sebe samých. (Elman Bacher)

Každá konjunkce nebo novoluní znamená, je okamžikem zrození nové energie a nejlépe se jejímu prožívání přibližuje pocit, který máme v přesném okamžiku jejího završení. 


27°Kozoroh 40':

VELKÁ VOLIÉRA

Potěšení, které má z duchovních hodnot duše schopná dobře se obeznámit s jejich skrytými významy.

Ptáci symbolizují duchovní síly; a voliéra je obrazem těchto sil či tužeb, jež jsou přítomny v mysli otevřené světu skutečností psychiky či Duše, a vnášejí do vědomí radost a harmonii. Náročný a usilovný vzestup předešlé scény se mění v obraz důvěrného vztahu k inspirujícím zkušenostem. Toto 

důvěrné obeznámení se však může být známkou nedostatku spontaneity a vzrušení z objevování. Řečeno moderním jazykem, z prožitků vrcholu se staly prožitky stabilizované vysoké úrovně, kde může člověk snadno ztratit smysl pro směr.

Tento stupeň je jedním z několika, které vedou ke skupinovému ovládnutí kosmických energií. Mladistvý zápal v úsilí o dosažení vrcholů kulturního a duchovního snažení se ustálil v komplexní stav inspirace - ve stav, který může někdy vyvolat zmatek, protože hlasů, jimž se jedinec otevřel, je mnoho. Lze zde mluvit o JASNOSLYŠENÍ - tím je míněna schopnost reagovat na mnoho vnitřních hlasů.