18.1.2023 Slunce konjunkce Pluto v Kozorohu

18.01.2023

Pokud se necháváte řídit druhými, zjistíte, že to nikam nevede, protože vás to připravuje pouze o čas, který potřebujete k dosažení vlastních osobních cílů. 

Každá konjunkce nebo novoluní znamená, je okamžikem zrození nové energie a nejlépe se jejímu prožívání přibližuje pocit, který máme v přesném okamžiku jejího završení. 


Tranzit aktivuje ve vašem vědomí téma moci a bezmoci - toho, jakým způsobem si uvědomujete sami sebe v kontaktu s vnějším světem a zda jste schopni vědomě přijímat jemné nuance řeči vašeho podvědomí, také vašich životních zkušeností a rozhodování se sami za sebe. Od vstupu Černé Luny do znamení Lva je aktivované téma rezonující s tématem individuální sugestivní síly každého, léčivé síly, hypnotické schopnosti a subtilní, přesto však velice účinné schopnosti ostatní magneticky přitahovat, fascinovat, očarovávat, ale také strašlivou silou přání navozovat situace a události. Pluto ve spojení se Sluncem vás vedou do hlubin psychiky-duše, kde otevírají tajná dvířka vaší vlastní hlubiny a schopnosti její imaginace.

Vynášejí na povrch všechna tabu ve společnosti. Nyní se můžete dotknout dvojznačnosti, kdy zjistíte, zda jste propojeni s vlastním vnitřním hlasem - intuicí, nebo zda jste ještě nedorostli svodům tématu Moci ve všech jejích projevech.

Stojíte před zkušeností, do jaké míry se necháte připoutávat k domnělému 

zachránci (vládce, despota, prezident, premiér, šedá eminence nebo mocný král a mág), abyste se záhy stali závislými a poslušnými, aby vás bylo možno duševně a (nebo) materiálně  kontrolovat a vykořisťovat. Nebo, zda jste se rozhodli vstoupit na cestu sebepoznání a sebeprosazení se všemi obavami, nejistotou a strašáky, které ve vás toto rozhodnutí probouzí. Kozoroh je řízen pudem přežití. Pokud ještě nejste rozhodnuti, budete čelit zkoušce, díky které zjistíte, že nechat se řídit druhými nikam nevede, protože vás to připravuje pouze o čas, který potřebujete k dosažení vlastních osobních cílů - životního poslání.

Konečná fáze tranzitu Pluta Kozorohem vás nutí propojit se s intuicí, vnitřním nutkáním, abyste byli schopni vědomě odstranit kořeny problémů v osobních životech, tím i na společenské úrovni. Slunce přináší do mysli uvědomění vašeho individuálního niterního úkolu. Spojuje vás s vaším skutečným JÁ.


27°Kozoroh 40':

VELKÁ VOLIÉRA

Potěšení, které má z duchovních hodnot duše schopná dobře se obeznámit s jejich skrytými významy.

Ptáci symbolizují duchovní síly; a voliéra je obrazem těchto sil či tužeb, jež jsou přítomny v mysli otevřené světu skutečností psychiky či Duše, a vnášejí do vědomí radost a harmonii. Náročný a usilovný vzestup předešlé scény se mění v obraz důvěrného vztahu k inspirujícím zkušenostem. Toto

důvěrné obeznámení se však může být známkou nedostatku spontaneity a vzrušení z objevování. Řečeno moderním jazykem, z prožitků vrcholu se staly prožitky stabilizované vysoké úrovně, kde může člověk snadno ztratit smysl pro směr.

Tento stupeň je jedním z několika, které vedou ke skupinovému ovládnutí kosmických energií. Mladistvý zápal v úsilí o dosažení vrcholů kulturního a duchovního snažení se ustálil v komplexní stav inspirace - ve stav, který může někdy vyvolat zmatek, protože hlasů, jimž se jedinec otevřel, je mnoho. Lze zde mluvit o JASNOSLYŠENÍ - tím je míněna schopnost reagovat na mnoho vnitřních hlasů.