O TAROTU

Konzultace k horoskopu, výklad karet anebo automatickou kresbu realizuji po dohodě předem též komunikací po telefonu nebo přes SKYPE

Struktura tarotu

Tarot je karetní systém, který zahrnuje 78 karet a je rozdělen do dvou částí. První z nich jsou takzvaná Velká arkána (velká tajemství) neboli trumfy. Jedná se o 22 symbolických obrázků, z nichž každý má dnes své číslo a název. Na nejstarších dochovaných kartách tarotu žádná čísla ani jména napsána nebyla.

Druhou část tarotu tvoří 56 karet, které jsou v podstatě obdobou našich dnešních karetních her (bridž, žolíky, mariášky). Tato část se nazývá Malá arkána (malá tajemství) a je rozčleněna do čtyř barev či druhů, které se nazývají meče (píky, zelené), hole (žaludy, kříže), poháry (srdce, červené) a mince (kule, kára). Každá barva má čtrnáct karet.

Čtyři jsou takzvané dvorní: páže, rytíř, královna a král. Zbylých deset tvoří eso (jednička), dvojka, trojka, čtyřka, pětka, šestka, sedmička, osmička, devítka a desítka. Jak napovídá struktura Malých arkán, byla tato část tarotu odvozena ze středověkých karetních her, které jsou starší než Velká arkána. Je tedy zřejmé, že dvě části tarotu - Velká a Malá arkána - vznikly odděleně a byly na počátku 15. století sloučeny do jedné hry.

Odkud pochází tarotové karty, není známo. Znovu byly objeveny v 18. století Antoinem Court de Gébelin (1725 - 1784), který je ve svém rozsáhlém díle "Mond Primitif" (1775 - 1784)