Mars v Rybách

Sem vložte podnadpis

Vliv Marse v Rybách:

Sabyánský symbol

Mars 14°Ryby 30':

DŮSTOJNÍK DÁVÁ INSTRUKCE SVÝM MUŽŮM PŘED SIMULOVANÝM ÚTOKEM POD OSTROU HRANOU

Každému složitému a ve své podstatě nebezpečnému společenskému rituálu, v němž je zjevně či skrytě užitá síla, musí předcházet důkladný nácvik.

V tomto symbolu vidíme obraz, který znovu syntetizuje to, co čtyři předchozí symboly spíše naznačili než předestřely. Ve společenském životě stejně jako v okultismu lze kdykoli očekávat konflikt; je třeba se na to připravit. V závěru velkého cyklu - v zodiaku ve znamení Ryb - je hluboce zakořeněn boj, který je do značné míry nevyhnutelný. Může se jednat o boj proti duchům nenaplněné minulosti - proti neprožitému životu, nebo o konfrontaci s nahromaděnou karmou, které jsme se snažili vyhnout. Mnozí generálové a admirálové se narodili právě ve znamení Ryb. S pravidly hry - alespoň, co se týče tradičních forem válečných - se lze seznámit. Nebezpečná hra se dá nacvičit, podobně jako astronauti donekonečna nacvičovali každý krok přistání na měsíci. Nelze tolerovat individuální nerozvážnost a zbrklost. Dobře zakomponovanou roli musí hrát dokonce i promyšlená oběť - stejně jako musí být promyšlená oběť důležité figury v šachu.

Celá scéna nejrůznějšími způsoby pojednává o procesu integrace jedince do společenského Celku, společenství, okultního Bratrstva. Jejím závěrečným klíčovým slovem může být ZHODNOCOVÁNÍ. Celá scéna dominuje pojem skupinové hodnoty.

Současnému úplňku předcházela důležitá konjunkce Venuše se Sluncem.

V rozmezí posledního týdne se v nás probouzely pocity, které nás propojovaly s nepříjemnými zkušenostmi z minula, které jsme byli kdysi nuceni řešit. Situace, které pro nás byly pocitově nesnesitelné. Celý tento proces pro nás byl velmi náročný, protože jsme byli konfrontováni s přesvědčením, že je nejde vlastní vůlí změnit. Každý řešíme na osobní úrovni určité individuální téma. V současném informačním mumraji v nás zesiluje touha po harmonii a klidu evokujíc tyto vzpomínky (projev Venuše v Blížencích) formou duálního vnímání. Jsme bombardovaní informacemi tak abychom řešili strachy rozumem nikoli pocitově, intuitivně. 3.6.2020 Slunce s Venuší vytvořilo přímou konjunkci. Vědomě jsme stáli v situaci, že již nejde tyto pocity obcházet a nejde je uvnitř nás řešit násilnou formu. Například ve smyslu: půjdu do posilovny a přecvičím je, nebo budu sedět u běžícího pásu, vypnu mysl a půjde to, jako vždy - prostě to nefunguje. Venuše nabývá na síle, proto naše vnitřní potřeba prožívat život uspokojeně, vnímat, užívat si ho, nám nedává pokoj. Propojuje nás s naším nitrem, prohlubuje, končí nebo přináší nové vztahy na všech úrovních života. Tento aspekt, stejně jako úplňková opozice Slunce a Luny 5.6.2020 je kvadrátovaná Marsem ze znamení Ryb.

Venuše sama o sobě je psychopompem našeho nitra, potřebujeme hodně času a pro nás přirozené životní prostředí, abychom se cítili skvěle na smyslové, fyzické, sexuální, psychické a následně duševní úrovni tak, jak jen to vyhovuje nám samotným. Není aktivním prvkem horoskopu, nic nedělá, pouze s podporou Merkura vysílá jemné impulsy.

Venuše má růžky, nesplňuje potřeby a diktát systému. Je sama sebou, mnohdy společensky nepřijatelná, sexuálně provokující, aniž by to sama cílila.

Žijeme v náročném období, ve kterém čelíme útokům zvenčí - Poselství Venuše v Blížencích je zneužité. Naše myšlení je bombardované obrovským množstvím informací prostřednictvím internetu, ostatních médií, reklam, vymyšlených násilností, lží, krádeží na fyzické i energetické úrovni, zneužitím sexuální energie, ženské energie a krásy formou porna, zneužívání dětí, zvířat, přírody. Děje se to, kam se podíváme ... Symbolika Venuše je společensky záměrně denohestovaná, pomluvená, zesměšněná. Dokonce i v astrologii se o ní nacházejí pouze okrajové zmínky.

Mars v Rybách: neuspořádaná a nesystematická činnost, která se řídí podle okamžité inspirace. Rozptýlenost, nesoustředěnost, a tím i neúčinnost. Činnosti není možné soustředit do jednoho cíle, protože tento cíl není jasně a jednoznačně definován. V tomto období se můžeme utápět silnými vášněmi, nespoutaností, družností se slabou sebekontrolou. Témata, kterých si je třeba všimnout jsou naše závislosti a zvládání vlastní sexuality. dalším tématem, který si v této době, můžeme všimnout je pochopení principu oběti a tím otevírá cestu k našemu duchovnímu a mystickému vývoji.

Jak se chová Mars v kvadratuře na opozici Slunce a Luny a konjunkci Slunce - Venuše?

Mars v západní astrologii symbolizuje aktivitu, které je potřeba určit směr. Venuše se nachází v pozici, kde se nemůže naplno projevit, především zde komunikuje, je potřeba počkat a pozorovat všechny vjemy zprostředkované Blíženci - spoustu informací, příkazů, zákazů, řešení, rozředění, nejistoty, pohybu, radosti, smutku ... Mars se nachází ve znamení, kde také není ve své kůži, nemůže se pohybovat vpřed, tak, jak je mu to přirozené.

Pokud se chceme na něco zaměřit, zjišťujeme, že to jen tak nejde, nemůžeme se soustředit, podléháme náladám, nejistotám. Je potřeba počkat do konce Června, není správná doba.

Pokud přeci jenom musíme ta rozhodnutí udělat a nejsme spojeni s naším nitrem, většinou narazíme na chaotičnost, zmatenost - viz. rozhodnutí naší vlády a jejích motivací vůči občanům. Martovská síla je přímá a neřeší okolí. Když prochází Rybami, musí si prostředí, ve kterém žije všimnout - prostě ho to nepustí. Co to znamená pro nás na individuální úrovni. Pokud máte pocit, že už nechcete, aby se některé vaše životní situace opakovaly, řekněte to, zveřejněte to, vezměte za své pocity zodpovědnost, ať už vás veřejnost přijme nebo nepřijme ... záleží pouze na tom, jak se cítíte vy sami. Nebuďte v tomto období zbabělí a nevyhýbejte se "těžkostem". Zjistíte totiž, že je kolem vás spousta lidí, kteří to mají stejně, protože lásku a spokojenost chceme prožívat všichni, jenom někteří z nás je zaměnili za hromadění majetku a moci.

Energie Neptuna a znamení Ryb je skrytá, neviditelná, projevuje se pomalu, plíživě, nenápadně a na první pohled tolik okolí neovlivňuje. Avšak každá mince má dvě strany. Na jedné straně jsou lidé, kteří si zvykli lhát, manipulovat a krást. Nikdy však nebudou sami, musí počítat se stranou druhou, kde se nacházejí lidé žijící své ideály, plnící si své sny a bojující za ně na všech úrovních. V tomto období nelze nic vyřešit, můžeme se pouze dívat, že jevy jsou nejisté. Je však potřeba, abychom byli v pohybu, přijali a zvědomili své kompenzační jednání i blokády, komunikovali a říkali světu, životu o své potřeby.

Přeji vám hodně štěstí, užívejte života, mějte odvahu jej začít žít a formovat podle svých vnitřních potřeb a představ. S pozdravem Zdeňka Svobodová