Retrográdní Saturn 2022

Konzultace k horoskopu, výklad karet realizuji po dohodě předem též komunikací po telefonu nebo online přes internet. Působení energií na dálku: harmonizace prostoru, kde bydlíte nebo pracujete, energetické čištění traumatických situací, energetické posilování organismu a další ....

Saturn, vládce času ve Vodnáři 2022:                                          Retrogradita: 4.6. (21:50) - 23.10. 2022 (2:50)

Saturn je retrográdní každých 12 měsíců po dobu 4,5 měsíců (cca 40% z celkového pohybu).
V období retrográdního Saturna se řeší vyvstávají nedořešené věci z minula. Je to období většího omezení, zpoždění, překážek, bloků, strachů a úzkosti. 


4.6. (21:50) 25° Vodnář 16' (téma, kterému ve společnosti a jednotlivě čelíme do konce této saturnovy retrogradity):

MOTÝL, JEHOŽ PRAVÉ KŘÍDLO JE DOKONALEJI FORMOVÁNO

Schopnost s předstihem vůči normální evoluci rozvinout racionální a plně vědomý aspekt mysli.

Máme zde zřejmě určitý druh mutace, specifičtěji pak speciální vývoj  čehokoli, co je symbolizováno "pravou stranou" organismu.  Symbol však zobrazuje duchovní tělo (motýla). Jde o mocný proces vědomé individualizace, možná na úkor instinktivně-emocionálního aspektu osobnosti (její levé strany")

Symbol patří do souboru pětičetné sekvence, která se zabývá správou lidských energií na emocionální úrovni: zde správa znamená překonávání - na základě negativních nebo ego pokoušejících prožitků. Proto se tento pátý symbol vztahuje k výsledkům TRANSMUTACE EMOCIONÁLNÍCH ENERGIÍ.

Význam retrogradity Saturna:

Jeho prostřednictvím jsme nuceni k tomu, abychom přijali duši (naše touha po lásce a životní harmonii)  jako součást života. Saturn v direktním (přímém) pohybu v nás promlouvá skrze hmotu, formu, které docilujeme nebo ji získáváme tím, že převezmeme v životě zodopovědnost za svá rozhodnutí a trpělivě přijmeme každodenní činnosti. Takže, když budeme chodit do jakékoli práce, vyděláme peníze, zařadíme se do společnosti ... atd. Retrográdní Saturn vyžaduje, abychom přijali práci nebo ji opustili především proto, že potřebujeme, aby nás duševně naplňovala. V období vnější stagnace událostí jsme nuceni zpracovávat zkušenosti z direktního pohybu a následně je realizovat na hlubší úrovni. (jednoduché přirovnání)

V tomto období zpracováváme vlastní strach, zároveň touhu a první "odvážné krůčky" k jejímu naplnění.

"Retrogradita této planety způsobuje, že člověk velkou část této reflexe používá jako vnitřní boj mezi vědomím svých ideálů, jejich použitelností a svou schopností naplňovat je svým životem. Martin Schulman"

Saturn ve Vodnáři:

Zákaz nebo odpor ke svobodě, extravagancím, individualitě, pokroku, utopii.

Významově nás spojuje se strachem z osamění, opuštěnost z toho, že podlehneme a že se rozvíjením svých osobních zvláštností vyloučíme z okruhu ostatních, takže nebudeme patřit nikam.

Jsme jím puzeni k chorobné sebestřednosti a neustálému malichernému lpění na svých libůstkách a zvláštnostech. 

Provádíme šílenosti, jenom, abychom se odlišili. Jsme posedlí reformními myšlenkami. 

Osvobození nám přinese zralost na základě životní zkušenosti a tím se dostaví uvolněné prožívání vlastní nezávislosti a osobitosti. Střízlivý postoj vůči všem experimentům a novotám. Pokud vynalézá a vyvíjí skutečně použitelné novinky.


Na co je nyní třeba se v našich životech zaměřit:

1.8.2022 18° Štír 16':

CESTA NAPŘÍČ LISTNATÝM LESEM, ZÁŘIVÝM A PESTROBAREVNÝM

Povznášející pocit z dobře vykonané práce a hodnotně prožitého života.

Člověk, který s vírou prožil transpersonální život - život, skrze nějž tvůrčím způsobem vyzařuje duch - může žít požehnaně a klidně, i když se jeho cyklus prožívání blíží ke konci. Byl to život naplněný setbou. semena jsou možná skrytá, přesto naplněná silou překonat cyklickou smrt. V duši je mír.  Jasné podzimní nebe tiše zpívá velké poselství.  


Mladý úsměv kulminuje v cosi zralejšího. Teď, když čistě biologická zeleň prožívá svou PROMĚNU, je lidská povaha úžasnou symfonií teplých a skrytých barev.