Historie vzniku Reiki

09.11.2023

Historie vzniku REIKI:

Reiki používá univerzální energii, která je stará jako lidstvo a je součástí každého člověka od narození. Reiki překonala staletí i tisíciletí. Byla používána v Indii, Egyptě, Atlantidě a Tibetu.

Pro naši současnost byla Reiki objevena v Japonsku v Kjótu na konci 19. století japonským katolickým mnichem Mikao Usuim. Zkoumal zázraky, cestoval, aby poznal lidi, kteří umí zázraky konat, ale nic nenašel. V jednom klášteře v Kjótu nalezl skripta psaná sanskrtem (posvátný jazyk). Tam bylo použití symbolů pro energetickou rovnováhu, a tím i pro léčení. To ale nestačilo pro fungování symbolů. Odešel na posvátnou horu, aby tam po dobu 21 dnů meditoval a modlil se. Bylo mu zjeveno tajemství symbolů, dostalo se mu kosmického zasvěcení, přesných pokynů, jak Reiki používat a také mu byl zjeven název Reiki.

Reiki znamená univerzální energii, která je přítomna bez hranic v celém vesmíru. Miako Usui potom sedm let intenzivně úspěšně praktikoval Reiki a začal zasvěcovat další osoby.

Mezi nimi byl dr. Churijo Hayashi - žák a pokračovatel Usuiho. Založil v Kjótu kliniku, kde probíhal velký výzkumný program Reiki. Na tuto kliniku přijela léčit Američanka japonského původu Hawayo Takata. Byla těžce nervově vyčerpaná a měla nemoci na většině těla. Lékaři jí nedávali velké šance na dlouhé přežití. Pomocí Reiki byla v plném rozsahu vyléčena - na těle, mysli a na duši.

Dostala zasvěcení do I. stupně Reiki a další stupně dostala až po dlouhé praxi. Vrátila se do Ameriky na Haway, kde se svou vnučkou Phillis Lei Furumoto otevřela dvě vlastní kliniky. Žila ve zdraví až do 80 let a vypadala na svá léta velmi mladě. Za posledních 10 let svého života zasvětila 22 mistrů. Během II. světové války se Reiki začalo rozrůstat po celém západním světě.

Prvními pokračovateli Usuio byli tedy Churijo Hayashi a Hawayo Takata. Potom vzniklo mnoho organizací Reiki, které učí stejné metody. Jsou noví mistři, kteří pokračují v práci. Měli by dávat své vlastní osobní zkušenosti, ale neměnit zásady učení a dodržovat je.